Profesijas jūras spēkos (24.11.2022)

23.novembrī pie 1. – 4. klašu skolēniem patriotisma mēneša ietvaros viesojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku (JS) vienības pārstāvji, bocmanis Andrejs Dolgijs un kaprālis Raivo Roga, kuri stāstīja kāpēc izvēlējās savu profesiju, aprakstīja savus ikdienas pienākumus, atbildības un raksturoja, kādas ir vēlamās personības iezīmes, kuras nepieciešamas darba veikšanai. A. Dolgijs ir bocmanis uz mīnu meklētāja M-06 “Tālivaldis” un R. Roga atbild par kuģa navigāciju jūrā.

Savā ikdienā JS pārstāvji darbojas uz M-06 “Tālivaldis” mīnu meklētāja un skolēni saprata, ka JS pārstāvju pienākums ir nodrošināt drošību jūrā. Darbs JS var būt ikvienam, kuram ir interese par jūru, savas un citu drošības nodrošināšanu un patīk tas, ko viņš ir izvēlējies darīt. Skolēni atklāja, ka uz kuģa strādā dažādu profesiju pārstāvji, piemēram, mediķis, kohs, mehāniķis, elektriķis, ūdenslīdēji u.c. profesiju pārstāvji un arī viņu ikdiena, gluži kā skolēniem, ir mācības. JS kuģa komandai ir svarīga prasme sadarboties, spēja sniegt atbalstu komandas biedram vai kā minēja A. Dolgijs “draugam”, jo “komanda ir tik stipra, cik stipra ir tās vājākais posms”. Savukārt R. Roga pavēstīja par ikdienas darbu, kura ietvaros kuģa komanda meklē mīnas, nodarbojas ar glābšanu, mācās uzturēt mieru un izpilda dažādus citus uzdevumus. Kā lielāko izaicinājumu dienesta ietvaros JS pārstāvji minēja prombūtnes, ka var ilgt pat vairākus mēnešus.

A. Dolgijs un R. Roga novēlēja skolēniem mācīties un darīt to, kas patīk, sakopt aiz sevis un rūpēties par savu komandu – klasi.

Sakām lielu paldies gan A. Dolgijam un R. Rogam, gan NBS Jūras spēku pārstāvjiem –  Līvai Veitai (NBS Jūras spēku Vadības grupas sabiedrisko attiecību speciāliste) un JS štāba bocmaņa p.i. Andreju Ioņinu, par ieguldīto darbu, kuri sadarbojas ar mums, lai skolēni varētu tikties ar mūsu jūras sargiem.

Informāciju sagatavoja: Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

FacebookTwitter