Es būšu meistars (21.01.2019)

17.janvārī  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros tika rīkots pasākums “Es būšu meistars” , kura laikā 5.-9. klašu skolēniem bija iepazīt daudzveidīgo šuvēja profesiju. Nodarbību vadīja šuvēja Edīte Padāne, kas pati ir apguvusi apģērba dizainu Liepājā, vēlāk darbojusies Itālijā un nu atgriezusies Latvijā. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja iepazīt gan profesijas ikdienu, gan darba instrumentus, gan modes tendences. Nodarbības praktiskajā daļā skolēni kopā ar šuvēju darbojās sašujot 5 sēžamos pufus, kas turpmāk kalpos sēdēšanai skolas gaiteņos. Nodarbības laikā meitenes atzina, ka sākumā domājušas, ka šī ir garlaicīga profesija, bet kļūdījušās.Un teica skolai paldies par iespēju uzzināt ko jaunu.

Informāciju sagatavoja un fotografēja: Dina Brence

(10.01.2019)

enu dienas_2019

Iepazinām trenera profesiju (20.12.2018)

Šodien skolā turpinājām izzināt dažādo profesiju pasauli projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros šoreiz iepazīstot trenera profesiju. Pie mums ciemojās fitnesa trenere Sabīne Priedola,  kas iepazīstināja ar sevi un stāstīja kā kļuvusi par fitnesa treneri, kur un kā mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm, iemaņām un zināšanām. Trenere arī sniedza atbildes uz jautājumiem: Vai fitnesa treneris ir pieprasīta profesija? Ko nozīmē būt pašnodarbinātam fitnesa trenerim? Kāda ir darba ikdiena? Vai fitnesa treneris ir profesija visam mūžam? Un daudziem citiem, kam sekoja iejušanās trenera ādā – praktiski fitnesa uzdevumi un zumbošana.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Profesija stjuarts (14.12.2018)

Vakar mūsu skolā bija vērojams lidojumam labvēlīgs laiks, tādēļ lidmašīnas kapteine Dinas Brence  un  air Baltic stjuarts Toms Urstiņš sveica 7.-12. klases skolēnus airBaltic lidmašīnas Airbus A220 lidojumā uz stjuarta profesijas aizkulisēm.
Lidojuma ilgums 40 minūtes.
Pirms lidojuma stjuarts aicināja nodarbības dalībniekus iepazīties ar drošības karti, kurā varēja atrast norādes par avārijas izejām, plānoto nodarbības plānu un citu svarīgu informāciju, lai kopējais pasākums būtu drošs un patīkams.
Nodarbība “Profesija stjuarts” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros un tās laikā skolēniem tika atklāta stjuarta profesijas ikdiena, kuras laikā  bija iespēja pašiem demonstrēt drošības instruktāžu un pārbaudīt savas svešvalodu zināšanas prasmi, pēc pārbaudēm skolēni atzina, ka izjuta ļoti lielu atbildības sajūtu. Stjuarts iepazīstināja skolēnus ar mācību procesu un ļāva brīvprātīgajiem iejusties dažādās situācijās, uzsverot, ka topošajiem stjuartiem jāņem vērā to, ka lidojums nav tikai skaists sapnis, tas nozīmē arī  ļoti smagu darbu.

Fotografēja  un informāciju sagatavoja: Dina Brence

(03.12.2018)

1.decembrī T/C RIMI notika jauno uzņēmēju tirdziņš, kurā piedalījās arī mūsu komanda “Gardie zefīri” skolotājas D.Brences pavadībā. Mūsu uzņēmēji piedāvāja gardu  dāvanu saviem mīļajiem- bezglutēna zefīrus šokolādē ar oriģinālu iepakojumu, kurus izpirka neticami ātri. Jaunos uzņēmējus tirdziņā laikā intervēja žūrija un mūsu komanda pasākuma noslēgumā ieguva žūrijas simpātiju balvu.

20181201_114948

“Profesija žurnālists” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros 27. novembrī mūsu skolā notika karjeras atbalsta pasākums, kurā tika iepazīta profesija žurnālists. Nodarbību vadīja žurnāliste Inese Liepiņa, kas šobrīd strādā J.Dombura komandā.
Nodarbības vadītāja stāstīja kā kļuvusi par žurnālistu, kur mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm, iemaņām, zināšanām. Kā arī dalījās ikdienas notikumos. Ļoti interesanta izvērsās žurnālistes darba somas satura minēšana un inventāra apskatīšana.
Katram skolēnam bija arī iespēja iejusties žurnālista lomā atspoguļojot šobrīd karstākos pasaules jaunumus.

Fotografēja un informāciju sagatavoja: Dina Brence

“Pārmaiņu domāšanas stratēģija karjeras izvēlē” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros skolā notika karjeras atbalsta pasākums 9.-12. klašu puišiem par pašnovērtējuma veikšanas tēmu. Nodarbību vadīja apmācību treneris un uzņēmuma «Karjeras Konsultācijas» īpašnieks Aleksis Daume, kas puišiem  mēģināja palīdzēt saprast – kā rodas pašvērtējums un kas vīrieti padara par vīrieti. Jo tieši ar pareizu pašvērtējumu vīrietī rodoties vēlme sākt domāt un veidot savas dzīves stratēģiju.  Pasniedzējs uzsvēra, cik svarīgi ir mainīt savu līdzcilvēku loku un sadarboties ar cilvēkiem, kas domā savādāk, lai izsistu sevi no komforta zonas, jo tikai tad tu gūsti pieredzi, kas attīsta domāšanu, tam sekoja arī ierosinājums, kur smelties enerģiju, lai rastu motivāciju sākt rīkoties, jo bieži skolēniem nākas darīt to, ko negribas.
Nodarbības nobeigumā lektors palīdzēja skolēniem  veicināt spēju strukturēt savu domāšanu tā, lai karjeras plānošana būtu veiksmīga.

20181126_132703

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Pasākumu vadītājs un organizators” (18.05.2018)

Vakar 17.maijā kopā ar aktīvo un pieredzes bagāto Maiju Kalniņu jauniešiem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros bija iespēja iepazīt profesiju pasākumu vadītājs un organizators.
Nodarbības vadītāja ne vien sniedza informāciju par izglītības iespējām, nepieciešamajām prasmēm un dotumiem – bet arī skolēniem mācīja kā “sadraudzēties” ar mikrofonu, kā radīt kontaktu ar klausītājiem, stāstīja par pasākumu uzbūvi, komandas nozīmi un dažādiem pienākumiem. Demonstrēja pati un deva iespēju skolēniem pamēģināt, piemēram, pavilkt laiku koncerta laikā, kurā grupa ir aizkavējusies, kā arī skolēniem bija iespēja vadīt gan klasisko, gan rokkoncertu tā veidojot izpratni, cik mainīgam ir jābūt pasākumu vadītājam.

[Not a valid template]
Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Skaistumkopšanas nozares profesijas” (17.05.2018)

10.maija vakarā skolā pulcējās vairāk kā 100 dalībnieku uz nodarbību par skaistumkopšanas nozares profesijām – jo 60 skolēni par modelēm līdzi ņēma savas mammas.
Tā nu dalībnieki tika sadalīti divās grupās, vienā grupā bija iespēju apgūt profesiju – frizieris, otrā – vizāžists. Abās grupās iesaistījās bērni no 1.-8. klasei gan puiši, gan meitenes.
Nodarbības vadītājas sniedza informāciju par profesijās nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, zināšanām – kas pastiprināti jāapgūst skolā, kādi eksāmeni jākārto, kā arī par to, kur iespējams apgūt minētās profesijas. Kam sekoja praktisks darbs ar savām modelēm – tika gan krāsots, gan gaismots, gan matēts, gan veidots un kasīts. Pasākuma laikā gan bērni, gan mammas, gan pašas nodarbības vadītājas atzina, ka nodarbības izvērtās ļoti izzinošas un ļoti jaukas tieši dēļ sadarbības ar mammām. Savukārt mammas atzina, ka šis ir lielisks veids kā uzzināt par bērna talantiem un dotumiem.

[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence 

Skolēni iepazīt profesiju fotogrāfs (03.05.2018)

26. aprīlī 35 bērniem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros no 5.- 8. klases bija iespēja iepazīt profesiju – fotogrāfs kopā ar Edgaru Poheviču. Kurš dalījās savā pieredzē,  kā arī deva padomus topošajiem fotogrāfiem gan tehnikas izvēlē, gan par mācību iespējām. Fotogrāfs arī sniedza atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
1) Vai fotogrāfam ir nozīme talantam vai spējai mācīties?
2) Cik liela nozīme ir atpazīstamībai šajā profesijā?
3) Vai atpazīstams fotogrāfs ir labs fotogrāfs?
4) Vai fotogrāfs ir profesija ar ko var nopelnīt izdzīvošanai?
Nodarbības praktiskajā daļā fotogrāfs gan demonstrēja fotogrāfēšanas iespējas ar dronu, gan ļāva jauniešiem bildēt ar līdzi paņemto tehniku un izskaidroja katras tehnikas plusus un mīnusus, objektīvu iespējas un atšķirības.
[Not a valid template]

Informāciju sagatavoja: Dina Brence