(27.05.2022)

Noslēdzot gadu  10. un 11.kl. skolēni  kopā ar Ventspils Augstkolu apguva elektronikas inženieriju veidojot automātisko apgaismojumu. Skolēni atzina, ka nodarbība bija ļoti interesanta un patika, ka varēja darboties praktiski.

Ekskursija uzņēmumā “Caljan” (09.05.2022)

5.maijā kopā ar 10. klases skolēniem devāmies ekskursijā uz uzņēmuma “Caljan” fabriku Brīvības ielā (bijušajās Metalurga telpās), kas šobrīd šī ir viena no lielākajām un modernākajām fabrikām Liepājā, lai redzētu profesionāļus darbībā viņu reālajā darba vidē. Ekskursijas laikā redzējām kā strādā administratīvie darbinieki, kas rādija kā top rasējumi un tiek īstenotas idejas, gan devāmies pastaigā pa ražotni, lai redzētu kā rasējumi tiek īstenoti, ar kādām iekārtām darbojas metinātāji, montētāji, krāsotāji u.c. profesionāļi.

caljan

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Skolēni ēno profesionāļus! (12.04.2022)

6. aprīlī visā Latvijā klātienē norisinājās ikgadējā ĒNU DIENA, kurā piedalījās arī mūsu jaunieši.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Mūsu skolēni šogad izvēlējās ēnot profesionāļus Liepājas teātrī un Valsts policijā. Atzīstot, ka gājis ļoti jautri un šī diena ļoti patikusi!

123532

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Konkurss “Biznesa pasaka” (22.03.2022)

344545

Lai veicinātu mūsu skolēnu jaunrades procesu un jaunu zināšanu apguvi interesantā veidā, šogad piedalāmies JA Latvia konkursā “Biznesa pasaka”, kas ir ekonomikas un finanšu pratības izpratnes konkurss pamatskolas skolēniem.
Šogad un konkursu nosūtām piecas mūsu 6.a klases puišu biznesa pasakas un novēlam veiksmi konkursā!
Paldies par darbu arī mūsu sociālo zinību skolotājai Aigai Hasnerei un karjeras konsultantei Dinai Brencei, kas šo konkursu integrēja mācību procesā.

 

Ēnu diena 2022 (22.03.2022)

enu diena
 Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta  izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.Ēnu diena 2022. gadā norisināsies 6. aprīlī. Ēnotāji tiks aicināti doties ēnot Ēnu devējus, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus – ēnošana var norisināties klātienē vai tiešsaistē atkarībā no Ēnu devēja noteiktā.
 
Pieteikšanās vakancēm: https://enudiena.lv/vakances  vai pie karjeras konsultantes 120.kab.
 
Norises datumi:

  • 9. – 14. marts: Ēnotāju 1.pieteikšanās kārta uz vakancēm
  • 15. – 17. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 1.kārtā saņemtos pieteikumus
  • 18. – 21. marts: Ēnotāju 2.pieteikšanās kārta uz vakancēm
  • 22. – 24. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 2.kārtā saņemtos pieteikumus
  • 25. – 28. marts: Ēnotāju 3.pieteikšanās kārta uz vakancēm
  • 29. – 31. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 3.kārtā saņemtos pieteikumus

Visas durvis vaļā-profesiju un izglītības iestāžu izzināšanas mēnesis (21.02.2022)

Screenshot_20220215-211824_FacebookKarjeras jomā februāri esam pasludinājuši par “Visas durvis vaļā-profesiju un izglītības iestāžu izzināšanas mēnesi”, kura ietvaros 10. klasei bija iespēja satikties ar mūsu skolas bijušo skolēnu Jāni Matvejevu, kas dalījās savā pieredzes stāstā un sniedza skolēniem jaunas metodes savas motivācijas celšanai un enerģijas veicināšanai. Tā kā 9. klasei sociālo zinību ietvaros jāapgūst  Valsts pārvaldes darbs un profesijas tajā – šoreiz virtuālā veidā bija iespēja satikt zvērinātu advokāti Sandru Sprūdi un prokuroru Bruno Bresi , ieklausīties viņu pieredzes stāstos un uzdot sev interesējošos jautājumus. Savukārt 12. klases skolēniem bija iespēja satikt RTU Liepājas studiju un zinātnes centra pārstāvjus, kas informēja gan par studiju iespējām, gan perspektīvām darba tirgū.

Karjeras konsultante Dina Brence

Virtuālā programmēšana (01.02.2022)

Arī attālināto mācību laikā turpinām apgūt lietderīgas prasmes nākotnei. Vakar sadarbībā ar ZIIC 7.klasei bija iespēja apgūt virtuālo programmēšanu un iepazīt programmēšanas valodu. 
Paldies Kitijai Kudumai par interesanto nodarbību!

Karjeras konsultante Dina Brence

Seminārs vecākiem (23.01.2022)

Paldies vecākiem, kas otrdienas vakarā pieslēdzās semināram kopā ar lektori  Intu Lemešonoku – pedagoģijas zinātņu doktori, karjeras konsultanti, grāmatu autori par kompetenču pieeju karjeras izglītībā.

zoom1

Lektore seminārā dalījās gan savā pieredzē un pētījumos, gan metodēs kā vecākiem palīdzēt saviem bērniem kļūt par veiksmīgiem nākotnes profesionāļiem.

zoom2

Karjeras konsultante Dina Brence

Seminārs vecākiem (15.01.2022)

Sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi rīkojam kārtējo semināru vecākiem, kas palīdzēs Jums atbalstīt savus nākotnes profesionāļus karjeras izvēlē!

Ekrānuzņēmums 2022-01-12 143944

Vietu skaits limitēts, tāpēc lūgums pieteikt savu dalību seminārā pie karjeras konsultantes Dinas Brences e-klasē

Tikšanas ar RISEBA pārstāvjiem (17.12.2021)

15.decembrī 10.-12. klases skolēniem platformā ZOOM bija iespēja tikties ar pārstāvi no biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA, kas skolēnus informēja par studiju programmām, mācību maksu, uzņemšanas prasībām un dažādām papildus iespējām studiju laikā. 

11
12
Informāciju sagatavoja: karjeras konsultante Dina Brence