“1 diena Tev!” (26.05.2023)

23.maijā Liepājas 8. vidusskolas 7. – 12. klašu skolēnu un interesentu grupas no citām pilsētas izglītības iestādēm tika aicināti piedalīties karjeras attīstības atbalsta pasākumā “1 diena Tev!”. Kopumā pasākumā piedalījās 105 skolēni no Liepājas 8. vidusskolas un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas.

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma mērķis bija sniegt informatīvu atbalstu skolēniem par viņiem aktuālām problēmām dažādu aktivitāšu laikā. Pasākuma “1 diena Tev!” laikā dažādu jomu speciālisti un profesiju pārstāvji darbojās kopā ar skolēniem, profesionāļi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kuru ietvaros runāja ar skolēniem par viņiem aktuālām problēmām – izglītība, ģimene, attiecības, atkarību izraisošo vielu lietošana un jēgpilna brīvā laika pavadīšana.

Pasākumu atklāja Liepājas 8. vidusskolas direktore Anita Kuncīte, aicinot skolēnus izmantot lietderīgi tiem doto laiku un saņemt sev vajadzīgās atbildes.

Aktivitātes vadīja:

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” vadītāja, biedrības “Radi Vidi Pats” aktīviste Laura Grundmane, kura stāstīja par personīgajiem ieguvumiem un nākotnes pasaules modeli – kāpēc izvēlēties karjeru STEAM – vides zinātņu un ilgtspējīgu tehnoloģiju attīstības jomā. Aktivitātes ievadā Laura dalījās personīgajā pieredzē izvēloties gan tālāko izglītību, gan izmantojot iespējas piedaloties jauniešiem domātos starptautiskos projektos. Skolēni kopā ar Lauru pilnveidoja izpratni, ko nozīmē ilgtspēja šodienas kontekstā un spēlēja spēli, kas veicināja izpratni un prasmi sadarboties zaļākas un ilgtspējīgas pasaules izveidē.

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Raivis Kalējs. Raivis vadīja aktivitāti, kuras ietvaros pilnveidoja izpratni par improvizācijas, līderības un komandas darbu dzīvē, darbā un brīvajā laikā”. Kā Raivis rakstīja, tad katrs no mums ikdienā sapņo par ideālo pasauli, kurā ir stabilitāte, paredzamība, vienkāršība un noteiktība, taču realitātē mēs sastopamies ar dažādām neparedzamām situācijām, kurās ir jāpielāgojas, jāpieņem tūlītēji lēmumi, jāizrāda iniciatīva un arī jākļūst par komandas spēlētāju.

Emotologs, SIA”ATILE” dibinātāja un kultūras pasākumu organizatore Elita Karzone skolēniem pastāstīja par pašapziņas saistību ar emocijām. Skolēni noskaidroja, ka katra mūsu piedzīvotā emocija ieguļas mūsu ķermenī. Ar fizisku kustību mēs paši palīdzam enerģiju iekustināt, lai emocijas mūs nenospiež un tās ir vieglāk pieņemt. Skolēni uzzināja, kas ir emocijas un emocionālā inteliģence, vai emocijas vada mūs vai mēs tās pārvaldām. Aktivitātes laikā skolēni strādāja pie tā, kā pārstāt “domāt”, “vērtēt”, “analizēt” un “prognozēt”, bet gan nonākt kontaktā ar savām sajūtām un skaidri definēt emocijas. Kā arī centās  aizskart savas zemapziņas slāņus un strādāt ar savu pašapziņu. Tika izspēlētas dažādas situācijas un pārrunāts kā strādāt ar savām emocijām patstāvīgi un tās veselīgi izreaģēt. Tādā veidā skolēniem ir metodes, kuras pielietot, lai harmonizētu savu emocionālo labsajūtu.

“RAVE team”, “CRE ATE” un “Sociālo Tīklu Māja” dibinātājs Roberts Klēpis kopā ar skolēniem runāja par dzīvi, lai saprastu, kā uzticēties dzīvei. Skolēni grupās pārbaudīja cik ļoti uzticamies ar dažādu uzdevumu palīdzību. Turklāt katrs varēja izmēģināt BMX Freestyle velosipēdu.

Atkarību profilakses centra vadītāja, centra ”MARTA” Liepājas filiāles vadītāja un Liepājas pilsētas domes deputāte Madara Lapsa kopā ar skolēniem dalījās pieredzē par to “Kā nesačakarēt savu dzīvi un izvēlēties karjeras ceļu, kas ļauj darīt visu, ko gribi (vienlaikus izdarot visu, ko vajag)”. Skolēni ar dažādām aktivitātēm tika mudināti apzināties kā atrast savu aicinājumu.

“Kustību telpa” Liepājā trenere, sertificēts jogijs, Hatha un Yin Jogas instruktore un nodarību cikla “Brīdis atelpai” radītāja Eva Millere kopā ar skolēniem praktiski darbojā, iemācot 3 dažādas elpošanas tehnikas, kas noderēs ikdienas skrējienā. Kā minēja Eva tieši tikai 5 minūtes dienā aizņem – apzināti ieelpot un izelpot.Apzinātai elpai, ko skolēni mācījās nodarbības laikā, ir daudz ieguvumi, piemēram, palīdz tikt galā ar piesātinātām emocijām, relaksē prātu un ķermeni, veicina kreativitāti, radošumu, uzlabo sirdsdarbību, rodas papildus enerģija, mierīgā reaģēt stresa situācijās.

Aktivitātes mērķis bija veicināt veselīgs ieradumus, parādīt, ka izpildāmie vingrinājumi ir vienkārši, izpildāmi arī mājas vidē vai kur citur. Lauzt stereotipus jauniešu un ne tikai vidē – kādas ir jogas aktivitātes, cik viegli tās integrējamas mūsu ikdienā.

Jūras spēku virsnieks, Liepājas 14. skautu un gaidu vienības priekšnieka pienākumu izpildītājs Kristaps Smiltnieks dalījās savā pieredzes stāstā, kā no jaunsarga nonāca līdz virsniekam un tālāk jau sekoja komandas saliedēšanās izaicinājumi, ar aktivitātēm AMII aplis un rings, sargi savu asti.

Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte kopā ar skolēniem veidoja aktīvo diskusiju par tehnoloģiju un karjeras izaicinājumiem mūsdienās. Aprunājās ar jauniešiem par viņu skatījumu uz mūsdienu aktualitātēm tehnoloģiju, īpaši mākslīgā intelekta rīku pielietojumā.

 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Kurzemes reģiona pārvaldes, Liepājas 1.daļas komandieris Jānis Pošeiko pastāstīja visu to ceļu no studiju sākuma Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, līdz Rīgas Tehniskās universitātes pabeigšanai un esošajam amatam. Skolēniem bija iespēja pārliecināties, cik efektīvi var uzvilkt ugunsdzēsēja glābēja aprīkojumu un aizsargtērpu.

Pasākuma beigās, Liepājas pilsētas eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska aicināja jauniešus izmantot tiem dotās iespējas un veidot savu karjeru jau tagad. Kopīgi ar direktori Anitu Kuncīti un direktores vietnieci audzināšanas jomā Daci Mickus pasniedzām pateicības aktivitāšu vadītājiem. Pasākums noslēdzās ar muzikālo priekšnesumu, kuru nodrošināja Jūras Spēku orķestra ansamblis.

Sakām lielu paldies Liepājas 8. vidusskolas komandai par iniciatīvas atbalstīšanu, visiem aktivitāšu vadītājiem par ieguldījuma sniegšanu skolēnu attīstības pilnveidē, Wind Poligon – Divi Vēji par iespēju aktivitāšu vadītājiem satikties neformālā gaisotnē un izvērtēt paveiktā darba nozīmīgumu, NBS Jūras spēkiem par aktīvu sadarbību visa mācību gada garumā, NBS Jūras spēku Orķestra priekšniekam Uldim Lociniekam par muzikālā priekšnesuma nodrošināšanu, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra filiālei “Jauniešu māja” par lietām, kuras palīdzēja radīt “paldies” aktivitāšu vadītājiem un labiekārtot vidi ar karogiem,  Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei par informatīvo atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Mans izAICINĀJUMS MEDICĪNA (26.04.2023)

21.aprīlī skolēnu interesentu grupa tikās ar  Latvijas Universitātes rezidentūras programmas 4. gada ķirurģijas rezidentu Liepājas Reģionālajā slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā Kārli Tapiņu.

K. Tapiņš ir dzimis un audzis liepājnieks, kurš savas bioloģijas skolotājas un klases audzinātājas iedvesmots mērķtiecīgi devās pretim savam sapnim, kļūt par ārstu. Par to viņš pārliecinājās apmeklējot Ēnu dienu un redzot ķirurgu darbā. Par sevi viņš saka, ka ir loģiski domājošs, empātisks cilvēks un jo sarežģītāk, jo labāk.

Viņa ceļš uz studijām bija sarežģīts, jo labas atzīmes nav garants valsts apmaksātām studijām. Taču mērķtiecība un vēlme sevi īstenot jomā bija spēcīga, kā arī ģimenes atbalsts palīdzēja sasniegt mērķi.

Mācoties Latvijas Universitātē viņš saprata, ka studijas nav vieglas, jo pat pirmajā lekcijā var uzdot pārbaudes darbu un iegūt sliktu vērtējumu. Jaunietim ir jāsaprot, ka ir lietas, kuras ir vienkārši jāiemācās, pasniedzēji ne vienmēr būs atsaucīgi, tāpat ir jānodarbojas ar pētniecību un būs brīži, kad šķiet, tas nav man vai otrādi, “tas ir man!”.

K. Tapiņš aicināja vērst uzmanību uz to, ka noteikti ir jāievāc informācija par studijām un citām niansēm par praksi, lai spētu pieņemt informētu lēmumu. Ārkārtīgi svarīga ir pašiniciatīva, neatlaidība, komunikācija, spēja lūgt palīdzību un veiksme.

Par savām ikdienas gaitām, darbā slimnīcā Kārlis saka, ka ir fiziski grūti, jo daudz jāstāv kājās, operācijas ilgst vairākas stundas un pacienti ir dažādi. Lielākais izaicinājums ir personiskā emocionālā pašsajūta, kad pacients ir smagi slims un nav iespējams palīdzēt. Taču ir svarīgi atrast savu aicinājumu, tad stundas neskaita.

Sakām lielu paldies K. Tapiņam par izAICINĀJUMA pieņemšanu un dalīšanos savā pieredzē un kontaktos, ar kuru palīdzību interesenti varēs nonākt 1 soli tuvāk savam aicinājumam – medicīnai. 

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Iepazīst AE Partner darbu (26.04.2023)

20.aprīli Liepājas 8. vidusskolas 3. a un 3. b skolēni devās uz uzņēmumu AE Partner, kur noris automatizācijas un vadības sistēmu ražošana.

Mūs sagaidīja uzņēmuma pārstāvji un sapulču zālē tikām iepazīstināti ar uzņēmumu – darbības joma, vērtības, statistiku par nodarbināto cilvēku skaitu ap 66 dažādās profesijās. Interesanti skolēniem šķita inženieri, elektoriekārtu montētāji, IT speciālisti, mārketinga speciālisti un ražošanas vadītāji, jo bija nepieciešams saprast, ko viņi darba un kāda izskatās viņu darba ikdiena uzņēmumā.

Skolēni darbinieku pavadībā iepazina lielāko daļu ražošanas posmu un saprata, ka darbs uzņēmumā noris labā darba vidē, viss ir strukturēts un tiek domāts par darbinieku labsajūtu.

Apkopojot skolēnu viedokli, viennozīmīgi tika secināts, ka skolēniem ir jāredz dažādas darba vietas, lai saprastu vai profesija un darba vide ir piemērota vai nav. Sevišķi skolēni novērtēja uzņēmuma sniegtās iespējas darbiniekiem ārpus darba laika, lai darbinieki varētu pilnveidot sevi.

Sakām lielu paldies visiem AE Partner darbiniekiem, kurus satikām un mārketinga nodaļas vadītājam Raitim Rozem un mārketinga speciālistei Anitai Smilkts par interesanto ekskursiju.

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Atvērto durvju diena 28.04. RSU Liepājas filiālē (16.04.2023)

image001

https://www.rsu.lv/notikumi/atverto-durvju-diena-liepajas-filiale-2023

Informācijas diena Liepājas Valsts tehnikumā (16.04.2023)

13.aprīlī Liepājas 8. vidusskolas 19 skolēni devās uz  Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) informācijas dienu “Atnāc un piedalies!”. Mērķauditorija bija 9. klašu audzēkņi, jaunieši no Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada, Kurzemes un citiem Latvijas reģioniem. Pasākuma mērķis ir informēt skolēnus par vidējās izglītības un profesijas ieguves iespējām pēc 9. klases beigšanas.

LVT13.15.45

Skolēni LVT audzēkņu pavadībā devās iepazīt izglītības iestādes telpas, tikties ar mācībspēkiem, dažādo izglītības programmu audzēkņiem un klātienē redzēt mācību vidi. Mācībspēki un audzēkņi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kuru laikā skolēni varēja gūt pilnīgāku priekšstatu par dažādo izglītības programmu mācību procesu.

Skolēni bija ieinteresēti metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinības, aviācijas transporta, uzņēmējdarbības, finanšu, administrēšanas un loģistikas, skaistumkopšanas un tekstila, IT  un ēdināšanas nozaru izglītības programmās.

Ekskursijas laikā skolēni dzirdēja audzēkņu pieredzes stāstus par to, ko nozīmē mācības LVT, kāpēc jaunieši paši izvēlējās tieši LVT un kuru izglītības programmu apgūt. Dzirdot dažādos pieredzes stāstus, viennozīmīgi skaidrāks kļuva, cik svarīga ir sevis izpēte, pirms pieņemt turpmākos lēmumus.

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

mans izAICINĀJUMS MEDICĪNA (16.04.2023)

mans izAICINĀJUMS MEDICĪNA

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrs iepazīstina ar karjeras iespējām profesionālajā dienestā (15.04.2023)

28.martā Liepājas 8. vidusskolas skolēni tikās ar Latvijas Nacionālo bruņotos spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvi seržantu Jāni Iesalnieku, lai iepazītos ar karjeras iespējām izvēloties dienēt profesionālajā dienestā.

Profesionālais dienests bruņotajos spēkos ir piemērots cilvēkiem, kuriem ir svarīgs aktīvs dzīvesveids, vēlme darboties komandā stabils darbs valsts aizsardzībā ar plašām sociālajām garantijām, konkurētspējīgu atlīdzību un vēlas nepārtraukti pilnveidot savas zināšanas un prasmes, jo jaunajam karavīram obligātais militārās pamatapmācības kurss notiek aptuveni desmit reizes gadā. 

Jauniešiem tika pastāstīts arī par iespējām mācīties Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā un par tās piedāvātajām iespējām.  Kā minēja seržants J. Iesalnieks tad izglītības iestādē var iegūt valsts apmaksātas akadēmiskās zināšanas un iegūtās zināšanas pārbaudīt praksē, noteikti pēc studijām būs nodrošināts darbs. Jau studiju procesā students var saņemt atalgojumu un apmaksātas sociālās garantijas.

Sakām lielu paldies Latvijas Republikas Nacionālie bruņotiem spēkiem par ieguldīto darbu valsts drošības nodrošināšanā un Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvim seržantam Jānim Iesalniekam par informatīvo stundu.

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

“Liepājas Skolēnu dome” apsveica vecāka gadagājuma sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā (14.03.2023)

“Liepājas Skolēnu domi “8. marta pasākumā  pārstāvēja arī Liepājas 8.vidusskolas 9.b klases skolniece Kitija Ruslana Putāne.

Izglītības iespējas (14.03.2023)

LIP - izglitibas iepejas_230323 - horizontals_page-0001

Ēnu diena (14.03.2023)

ED23_plakats_skolas(A4)_page-0001

https://enudiena.lv/