Nākotnes darbs 2024 (05.06.2024)

Kā mēs strādāsim nākotnē? Jau ceturto gadu konference “Nākotnes darbs 2024” vienkopus pulcēs nodarbinātības ekspertus, politikas veidotājus, pētniekus un uzņēmumu pārstāvjus, lai diskutētu par galvenajām tendencēm, kas ietekmēs nodarbinātību jau rīt.

Šī gada konferencē uzsvars būs uz tehnoloģiju un mākslīgā intelekta ietekmi, pievēršoties gan datiem, gan ļoti praktiskiem risinājumiem, kurus jau šobrīd varam izmantot, lai nodrošinātu nepieciešamās prasmes un kompetences.

Konferencē piedalīsies:

 • Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore
 • Elselot Hasselaar, Pasaules Ekonomikas foruma darba vietu radīšanas nodaļas vadītāja
 • Akanksha Kapoor, “Coursera” biznesa klientu nodaļas vadītāja
 • Liza Belozerova, Google.org EMEA reģiona ekonomisko iespēju nodaļas vadītāja
 • Oļegs Krasnopjorovs, ekonomikas doktors, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists, Latvijas Universitātes docents;
 • Uldis Augulis, Latvijas Republikas labklājības ministrs
 • Pārsla Baško, “Printful” globālā personāla direktore
 • Elīna Branta, “Swisscom” valdes locekle
 • Anna Andersone, “Riga TechGirls” vadītāja
 • Jonas Jokstys, “WiseWorkStats” un “Imum” līdzdibinātājs
 • Frederic Hamoir, “Le Forem” datu zinātnieks.

Konferenci moderēs Zane Čulkstēna, ERDA un Kim? dibinātāja un vadītāja.

Konferences Nākotnes darbs 2024 apmeklējums ir bez maksas un to būs iespējams vērot gan klātienē (reģistrējoties), gan attālināti. Reģistrējies iespējams šeit.

1 diena Tev! Tīklosim?! (15.05.2024)

09.05. Eiropas diena un “1 diena Tev! Tīklosim?!”.
Savas jomas speciālisti un dažādi profesionāļi darbojās kopā ar jauniešiem, viņu izvēlētās aktivitātēs, lai aktivitāšu laikā pilnveidotu jauniešos izpratni par komunikācijas un sadarbības prasmju nepieciešamību un nozīmi.
Pasākuma formāts bija neformālā vidē īstenotas dažādas aktivitātes (sarunas, diskusija, paraugdemonstrējums, fiziskas aktivitātes, darbnīcas u.tml.) interesentu grupām kopā ar dažādiem profesionāļiem. aktivitāšu laikā neformālās sarunās aktualizēt kāpēc ir svarīgi pilnveidot prasmes savstarpēji komunicēt un sadarboties (tīklot).
Tēmas par kurām runāja jaunieši ar speciālistiem – mentālā, fiziskā un emocionālā veselība, labbūtība un, protams, karjera.
Sevišķs prieks bija par Līvupes pamatskolas jauniešiem, kuri bija kopā ar mums.
Paldies visiem dalībniekiem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Biedrība “Radi Vidi Pats”, Valsts robežsardze, Jūras spēki, Valsts policija, Liepājas pašvaldības policija, Centra MARTA Liepājas filiāle, Atkarību profilakses centrs, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) un Education USA.

Sākas jauniešu pieteikšanās darbam vasaras brīvlaikā (02.05.2024)

02.05. sākas 15 – 20 gadus veco jauniešu pieteikšanās „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”

 

Vairāk uzzini ŠEIT!

Studiju iespējas Latvijas Universitātē (26.04.2024)

26.04. 10. un 11. kl. skolēni ZOOM tikās ar Latvijas Universitātes (LU) pārstāvi. Interesanti bija redzēt jauno un plānoto studentu pilsētiņu, iepazīt virtuāli studiju vidi un noskaidrot vairāk par studiju un studentu iespējām augstskolā. 

Informāciju sagatavoja 

pedagogs karjeras konsultants

Elīna Tapiņa

3.a Liepājas tramvajā (24.04.2024)

16.04. 3. a klases skolēni kopā ar skolotājām Intu Zomerfeldi un Janu Liepiņu devās uz SIA “Liepājas tramvajs”. Mācību ekskursija ir daļa no sociālo zinību satura apgūšanas procesa. Skolēniem tēmas “Kā pētīt, ko dara uzņēmēji” ietvaros bija jāpiepazīst uzņēmums un jānoskaidro, kādu profesiju pārstāvji ir nodarbināti uzņēmumā, kas ir jādara uzņēmuma darbiniekiem un kādas prasmes ir nepieciešamas, lai varētu strādāt uzņēmumā. Sakām paldies SIA “Liepājas tramvajs” par uzņemšanu! 

Informāciju sagatavoja 

pedagogs karjeras konsultants 

Elīna Tapiņa

Atvērto durvju dienu laiks! (24.04.2024)

Sācies aktīvs atvērto durvju dienu laiks. Mūsu skolēni vēl steidz izmantot sniegtās iespējas ielūkoties tehnikumu, koledžu un universitāšu piedāvājumā klātienē un attālināti. Gadījumā, ja vēl nav zināms par to, ko darīt pēc absolvēšanas, ieskaties ŠEIT

Informāciju sagatavoja 

pedagogs karjeras konsultants 

Elīna Tapiņa

RTU Liepāja aicina uz Atvērto durvju dienu Liepājā, Lielā ielā 14 (24.04.2024)

27. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 13.00 RTU Liepāja aicina uz Atvērto durvju dienu Liepājā, Lielā ielā 14. Tajā būs iespēja jautāt un saņemt atbildes par studijām visos RTU Liepāja studiju centros – Dabas un inženierzinātņu centrā, Humanitāro un mākslas zinātņu centrā, Pedagoģijas un sociālā darba centrā un Vadības un sociālo zinātņu centrā. Interesenti varēs apskatīt auditorijas, kurās notiks studijas, uzzināt vairāk par studiju programmām un paši pamēģināt ko praktisku, kā arī noskaidrot iestāšanās procesu un kopā ar Studentu padomi ielūkoties studentu dzīvē. Lai labāk izprastu, kas ir studijas, piedāvājam RTU Liepāja aktu zālē noklausīties lekcijas:

11.30-12.00 «Studēt nav tas pats, kas mācīties» RTU Liepāja direktore profesore Dace Medne

12.00-12.30 «Pārmaiņas, ko rada humanitārās zinātnes» RTU Liepāja Humanitāro un mākslas zinātņu centra lektore Agata Babina

12.30-13.00 «Kā pārvērst neiespējamo iespējamajā» RTU Liepāja Dabas un inženierzinātņu centra pētniece Sintija Ozoliņa

Liepāja ir laba izvēle gan studijām, gan kultūras, gan sporta dzīvei. Tev vairs nebūs jābrauc studēt uz Rīgu – RTU Liepāja piedāvā studiju iespējas no jaunākajām tehnoloģijām līdz radošajām mākslām un pedagoģijai.

Meklē mūs Liepājā, Lielā ielā 14 un liepaja.rtu.lv

LU attālinātā vizīte vidusskolēniem (24.04.2024)

Liepājas Rietumkrasta vidusskolēniem 26.04., plkst. 11.30 – 12.10 ir iespēja attālināti tikties ar Latvijas Universitātes (LU) pārstāvi, lai noskaidrotu visu par studiju iespējām un studiju procesu LU. Saite uz ZOOM ŠEIT.

1 diena Tev! Tīklosim?! (19.04.2024)

9. maijā no plkst. 11.30-14.15 Liepājas Rietumkrasta vidusskolas teritorijā, Dunikas ielā 9/11, norisināsies karjeras attīstības atbalsta pasākumu “1 diena Tev! Tīklosim?!”. 

Pasākuma laikā dažādu jomu speciālisti un profesionāļi darbosies kopā ar jauniešiem, viņu sagatavotās aktivitātēs, lai aktivitāšu laikā pilnveidotu jauniešos izpratni par komunikācijas un sadarbības prasmju nepieciešamību un nozīmi. Aktivitāšu vadītāji un dalībnieki neformālās sarunās aktualizēs kāpēc ir svarīgi pilnveidot prasmes savstarpēji komunicēt un sadarboties – tīklot. 

Savu dalību apstiprinājuši sekojoši aktivitāšu vadītāji:

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests; 

Pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kuru mērķauditorija ir jaunieši: 

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Jauniešu māja”, 

Biedrība “Radi Vidi Pats”, 

Valsts robežsardze; 

Jūras spēki; 

Valsts policija;

Liepājas pašvaldības policija; 

Centra MARTA Liepājas filiāle;  

Atkarību profilakses centrs; 

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC);

EducationUSA

 

Pasākuma mērķauditorija – Interesentu grupas no Liepājas izglītības iestādēm 10. – 12. kl. posmā. 

Dalība pasākumā ir bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu: https://ej.uz/1dienaTev2024

 

AKTIVITĀŠU aprakstus lasīt ŠEIT. Atverot saitē esošie teksti, kuri ir pasvītroti un QR kodi ir aktīvi un atvērs jaunā logā iestādes vai organizācijas mājas lapu, lai var iepazīties tuāk ar aktivitātes rīkotājiem. 

Profesionālā militārā dienesta iespējas (19.04.2024)

17.04.2024. Liepājas Rietumkrasta vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni iepazinās ar profesionālā militārā dienesta iespējām Latvijā un kareivja karjeru. Paldies Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvim par interesanto stāstījumu un prezentācijas materiāliem!