Meistarklases ar uzņēmējiem – Heiii uzņēmīgais jaunieti! (29.11.2023)

Tik pat ātri, cik tuvojas ziemasvētki, ir arī pienācis laiks iedvesmoties un gūt zināšanas no jaudīgiem uzņēmējiem.
Jau 12. un 19.decembrī norisināsies 2 BEZMAKSAS meistarklases, 2 stundu garumā ar 2 pazīstamiem un izciliem uzņēmējiem.
 
12.decembrī, plkst. 15.00 tiksiemies ar Ritvaru Embrektu, kurš pastāstīs par savu ceļu līdz panākumiem uzņēmējdarbībā un veidos diskusiju ar Jums, jauniešiem, lai Jums katram veicinātu iztēli par sava panākuma ceļa veidošanu.
Meistarklasei piesakies šeit:
 
19.decembrī, plkst. 13.00, uzņēmējs, rakstnieks, mentors un koučs Āris Birze stāstīs un iemācīs metodes, kā jau praktiski Tu kā jaunietis vari sākt savu ceļu uzņēmējdarbībā un veidot pats savus ienākumu avotus.
Meistarklasei piesakiet šeit :
 
Uznemeja iedvesma
 
Pasākumi norisināsies Impact Hub Liepāja telpās, Strautu ielā 4. Pasākumu ilgums aptuveni 2h.
Rezervē savu dalību meistarklasē jau savlaicīgi, tā kā vietu skaits ir ierobežots!
 
Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa

Dalība SEB Skolu vēstnešu atklāšanas pasākumā (23.11.2023)

10. novembrī divas 10.a kl. skolnieces piedalījās SEB Skolu vēstnešu programmas atklāšanā Rīgā.

Par SEB Skolu vēstnešu programmu skolēni saņēma informāciju septembra beigās un pozitīvi var vērtēt skolnieču lēmumu piedalīties. Taču, kas ir SEB Skolu vēstnešu programma?

“Jau trešo gadu SEB banka visās trīs Baltijas valstīs īsteno Skolu vēstnešu programmu, aicinot 10. un 11. klašu skolēnus kļūt par finanšu pratības ekspertiem un vadīt finanšu pratības lekcijas savās skolās. Šogad vēlmi kļūt par skolu vēstnešiem izteica rekordliels jauniešu skaits – gandrīz 350 skolēni (124 – Latvijā, 139 – Lietuvā un 85 – Igaunijā) turpinās apmācību programmas ietvaros.

Sešu mēnešu garās programmas laikā gan SEB bankas, gan arī uzaicinātie eksperti apmācīs skolēnus un sniegs lekcijas ne tikai par finanšu pratību, bet arī par citām pamatprasmēm, piemēram, publisko uzstāšanos, personīgā zīmola veidošanu un komunikāciju sociālajos tīklos.

Skolu vēstnešu programma paredz, ka jaunieši noklausās četras pamatlekcijas – par budžeta plānošanu, pirmajiem soļiem investīciju pasaulē, kiberdrošību, kā arī biznesa uzsākšanas iespējām – un tālāk pēc katras lekcijas dodas to novadīt savās skolās. Par katru novadīto lekciju jaunieši saņem arī punktus, kas programmas beigās palīdzēs noskaidrot un apbalvot pašus aktīvākos vēstnešus.” [1]

Skolnieces dalību programmas atklāšanā vērtē kā ļoti informatīvu, jo uzzināja jaunus faktus par motivāciju, ieguva paņēmienus kā pārvarēt uzstāšanās un publiskās runas bailes. Jau šonedēļ skolnieces tiešsaistē tiksies ar piedalīsies apmācībās par budžeta plānošanu, lai sagatavotu lekciju saviem skolas biedriem.

Sakām lielu paldies mūsu absolventei, iepriekšējai SEB skolu vēstnešu programmas vadītājai Ancei Āboliņai, kura iepriekšējā mācību gadā iedrošināja skolēnus piedalīties, Liepājas Rietumkrasta direktorei Anitai Kuncītei par iedrošinājumu un atbalstu dalībai. Vislielākais paldies skolniecēm par uzdrīkstēšanos un vēlam gūt panākumus daloties savās zināšanās.

[1] SEB Skolu vēstnešu programmā šogad rekordliels dalībnieku skaits. (17.11.2023.). Pieejams: https://www.seb.lv/info/jaunumi/seb-skolu-vestnesu-programma-sogad-rekordliels-dalibnieku-skaits

 

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa

Foto uzņemšana pilnveidotā mācību satura apguvei datorikā kopā ar “CRE ATE” (17.11.2023)

10.novembrī 4.a kl. un 4.b kl. viesojās, reklāmas aģentūrā “CRE ATE”, kur Roberts Klēpis palīdzēja skolēniem pilnveidot izpratni un prasmes foto uzņemšanā.

Ideja par citādu mācību stundu radās, kad skolēniem pilnveidotā mācību satura apguvei datorikā bija jāsāk apgūt mācību tēma “Foto uzņemšana un apstrāde”. Pedagogs karjeras konsultants kopā ar mācību priekšmeta skolotāja Lindu Antonovu vienojās par iespēju skolēniem pilnveidot savas zināšanas un prasmes reālā darba vidē. Uzrunājot Robertu Klēpi ar šādu ideju, viņš labprāt piekrita. Sadarbības rezultātā mācību saturs tiek maksimāli pietuvināts ikdienas dzīvei un profesiju iepazīšanai.  

Kopā ar mārketinga aģentūras “CRE ATE” dibinātāju un vadītāju Robertu Klēpi. Mārketinga aģentūra “CRE ATE” sadarbojas ar tādiem klientiem kā “Magnetic Latvia”, restorāns “Upe”, attīstības platforma “You+” u.c. Skolēni profesionālā vidē fotografēja 3 dažādās vietās studijās, lai pilnveidotu skolēnu priekšstatu par to kā jāfotografē produkts un cilvēki. R. Klēpis aicināja skolēnus uzņemt fotogrāfijas arī pa ceļam uz mājām, lai jau nākošajā stundā kopā ar datorikas skolotāju viņi varētu apstrādāt savas bildes datorprogrammā “Molberts”.

Sakām lielu paldies Robertam un viņa palīgam par fotogrāfa darba aizkulišu iepazīšanu, 4.b kl. audzinātājai Vinetai Kliečei par skolēnu pavadīšanu. Novēlām, lai skolēniem un datorikas skolotājai L. Antonovai ir produktīva stunda.

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa

Naudas diena (31.10.2023)

Šodien 7.c klase piedalījās Swedbank Latvia organizētajā “Naudas dienā” (https://naudasdiena.lv/). Nodarbības tēma bija “Budžets”. Tēmas ietvaros skolēni noskaidroja, kas ir budžets, ienākumi un izdevumi. Lielais uzdevums skolēniem bija plānot klases ekskursiju. Milzīgs paldies 7.c klases audzinātājai Kristīne Ķipste par uzdrīkstēšanos un skolēniem par pacietību. #zināšanas #prasmes #uzņēmējdarbība

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa

AFS Latvija programmas nodarbības 9. kl., 11. kl. un 12. kl. skolēniem – starpkultūru prasmes (15.10.2023)

11.10. pie 9. kl., 11. kl. un 12. kl. jauniešiem, lai viņus informētu par skolēnu apmaiņu un brīvprātīgā darba programmām.

9. kl. skolēni iepazinās ar AFS Latvijas darbību un piedāvājumu. Par to stāstīja AFS Latvija Starpkultūru Programmas organizācijas attīstības koordinatore Maija Seniņa, kurai pievienojās Ieva un Sofija, lai pastāstītu par savu pieredzi ar ASF Latvija.

Ieva ir 11. kl. skolniece, kura 10 mēnešus dzīvoja un mācījās Vācijā un teica, ka sniegtā iespēja un pieredze viņu transformēja un ir ļoti pateicīga savai ģimenei. Prombūtnē viņa pilnveidoja ne tikai angļu un vācu valodas prasmes, bet arī iepazina gan vācu kultūru un baudīja iespēju ceļot uz Franciju, izveidoja plašu draugu un paziņu loku. Tas paplašina redzesloku, maina motivāciju un palīdz citiem iegūt drosmi uzdrīkstēties. Sofija ir AFS Latvija brīvprātīgā no Itālijas un arī pati ir piedalījusies apmaiņas programmā ASV. Kā brīvprātīgā viņa iegūst komunikācijas, sadarbības, starppersonu un problēmrisināšanas prasmes, jo viņa palīdz jauniešiem, kuri piedalās apmaiņās.  Kā minēja Sofija, tad tā ir iespēja dot atpakaļ visu to labo, ko viņa ir sanēmusi no organizācijas un citiem cilvēkiem pašai esot apmaiņā.

11. kl. skolēni piedalījās simulācijas spēlē, kuras gaitā izzināja ne tikai par starpkultūru prasmēm, bet arī par to, kā pašam pilnveidot sevi un savas prasmes, lai veidotu labāku nākotnes sabiedrību. Skolēni definēja kā paši var būt aktīvāki savās sociālajās lomās, lai viņu apkārtējā vide un sabiedrība būtu pozitīvāka.

12. kl. skolēni noskaidroja, kas ir brīvprātīgais darbs un kā tas izpaužas, kādas organizācijas to īsteno un kāpēc ir svarīgi nodarboties ar brīvprātīgo darbu.

Sakām lielu paldies Maijai, Ievai un Sofijai, jo mēs uzzinājām ļoti daudz par to, kā uzdrīkstēšanās vai pozitīvi mainīt redzesloku un piedāvā jaunas iespējas.

Par AFS Latvija, lasi vairāk – https://afs.lv/ 

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Karjeras nedēļa “Tavs prasmju portfelis” (13.10.2023)

Karjeras nedēļa 2023 Tavs prasmju portfelis (1) (1)

Karjeras nedēļa “Tavs prasmju portfelis”

IT profesionāļu karjeras izglītības vieslekcija 9. kl. un 12. kl. skolēniem (13.10.2023)

11.oktobrī pie 9. kl. un 12. kl. jauniešiem, lai pastāstītu par sevi un sniegtu ieskatu par IT profesionāļu ikdienā nepieciešamajām prasmēm. Lita Dubrova pavēstīja par sistēmanalītkas prasmēm. L. Dubrova ikdienā nodarbojās ar IT projektu vadību. Darbā ir kā starpnieks starp klientu un programmētāju. Ikdienā ir jāstrādā ar datiem, dokumentiem un jākomunicē ar cilvēkiem. Elands Lauva ir SIA “Visualize” dibinātājs un nodarbojas ar moduļu ēku rasēšanu un veido arhitektūras un interjera 3D vizalizācijas kā arī strādā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā par skolotāju. E. Lauva teica, ka darbs ir pilns ar izaicinājumiem un jāprot rast problēmrisinājumus. Jānis Birznieks strādā uzņēmumā “Blue Schock Race” un nodarbojas ar 3D modelēšanu. Kopumā jauniešiem tika sniegts ieskats par to kādas prasmes ir jāattīsta, ar kādām tehnoloģijām un programmām ir jāstrādā. Lekciju noslēdza Aleksandrs Supruns, kurš kā Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras atbalsta centra (JUKAC) eksperts vēstīja par jauniešu iespējām Liepājā IT jomā, aicinot apsvērt IT jomu kā potenciālo karjeras ceļu.

NVO projekta ietvaros Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde organizē pasākumu “IT profesionāļu karjeras izglītības vieslekciju cikls Liepājas skolu jauniešiem”, kas paredz vieslekciju sēriju Liepājas skolās, kurās IT profesionāļi tiekas ar Liepājas skolu audzēkņiem un dalās savā pieredzē, kā arī pastāsta par konkrētās profesijas ikdienu un nepieciešamajām zināšanām, lai tajā startētu.

Vizītes laikā skolēniem ir iespēja tikties ar jomu profesionāļiem, uzzināt vērtīgu informāciju par pārstāvētās IT profesijas ikdienu, izaicinājumiem, karjeras attīstības iespējām un uzdot interesējošos jautājumus.

Par to lasi arī – https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7118242292036947969/

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

“Kas ir Erasmus+ ?” sadarbībā ar Liepājas Jauniešu māju. Meklē mūs kartē “#Erasmusdays” 13.10. (09.10.2023)

ERASMUSDIENAS

AFS programma = starpkultūru prasmes 11.10. (09.10.2023)

AFS PROGRAMMAS

IT vieslekcija 9. kl. un 12. kl. skolēniem 11.10. (09.10.2023)

Plakāts_8_vsk