KARJERAS ATBALSTS ATTĀLINĀTO MĀCĪBU LAIKĀ (06.05.2020)

Karjeras plānošanas aktualitātes attālināto mācību laikā

Karjeras konsultēšanas laikā ir iespējams: Izzināt savas in

Neraugoties uz sarežģīto un neparedzamo situāciju, kādā patlaban dzīvojam, mēs visi cenšamies darīt to, kas katram darāms – mācīties, mācīt, jautāt, uzklausīt, konsultēt. Šajā laikā arī karjeras konsultante piedāvā savu atbalstu ikvienam, kuram tas nepieciešams. 

Ko jautāt karjeras konsultantam?
Par visu, kas interesē, par darba iespējām savā profesijā un ar to saistītās jomās, par izglītības turpināšanas iespējām. Par to, kā noteikt savu piemērotību izvēlētajai profesijai, ja māc šaubas. Par to, kā veiksmīgāk plānot savu darba dienu, īpaši tagad, kad mācīšanās notiek attālināti. Par to, kur un kā meklēt atbalstu tiešsaistē par sev interesējošiem jautājumiem, un daudz ko citu. Karjeras plānošana nenozīmē tikai profesionālās darbības plānošanu. Tā ir mūsu dzīve, kura šajos apstākļos nemaz nav kļuvusi vieglāka, un, iespējams, prasa no mums jaunas prasmes.
 

šajā laikā ir iespējamas arī individuālās konsultācijas gan sazvanoties, gan tiekoties ZOOM vai whatsapp video zvanos
Ko var iegūt skolēns no individuālajām konsultācijām ar karjeras konsultantu?

<< labāk apzināt savas intereses, prasmes, iespējas un vērtības;

<< padziļināt izpratni par karjeras izvēli;

<< iegūt labāku skaidrību par rīcības plānu – ko darīt tālāk studiju vai karjeras izvēlē;

<< gūt atbalstu studiju un karjeras lēmumu pieņemšanā;

<< uzzināt, kur meklēt informāciju par studiju iespējām, jauniešu vai skolēnu darba iespējām;

<< palīdzību CV un motivācijas vēstules izveidē u.c.

PKK Dina Brence ir sasniedzama gan epastā dina.brence@inbox.lv, gan e – klases pastā, kurā jau sīkāk varēs vienoties par ērtāko sazināšanās veidu.

Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju (13.03.2020)

2020. gada 12. martā Liepājas 8. vidusskolas 6. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties pasākumā “Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju”, kas notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.
Nodarbības laikā tās vadītājs iepazīstināja skolēnus ar būvnieka un arhitekta profesijām, uzdeva jautājumus un skaidroja profesiju atšķirības. Kā arī informēja kā iespējams kļūt par šīs profesijas pārstāvjiem.
Nodarbības turpinājumā sekoja viktorīna par tikko apgūto, atbildot pareizi uz viktorīnas jautājumiem, skolēniem bija iespēja nopelnīt bonusu naudu, par kuru varēja iegādāties materiālus mājas(augstceltnes) būvēšanai.
Praktiskā uzdevuma laikā skolēniem sadalījās komandās pa 3-4 skolēniem un iejutās būvinženiera ādā. Uzdevums bija izgatavot vairākus stāvus augstu celti, kurai jāvar izturēt vētru. Jāizmanto tikai iegādātie materiāli, un jāievēro  būvinženierijas principi- piemēram jumts nevar būt smagāks par mājas pamatiem, mājiņai jābūt vismaz trijām sienām un tml.
Izgatavotās skolēnu mājas noslēgumā tiks testētas ar gaisa plūsmas aparātu, kas skolēnos izraisīja īpašu sajūsmu. Pēc testa nodarbības vadītājs arī lūdza katrai komandai izteikt secinājumus par paveikto.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Dizaina jomas profesija (21.02.2020)

Turpinām iepazīt jaunas profesijas Karjeras attīstības atbalsta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.
Visu 5. klašu kolektīviem būs iespēja iepazīt dizaina jomas profesijas. Kā pirmie to vakar ar prieku darīja 5.a klases skolēni – gan strādājot grupās un lemjot kā iekārtot dažādas telpas, gan veicot praktisku uzdevumu: izveidot telti diviem tūristiem, lai tā pēc iespējas labāk uzturētu siltumu. Nodarbības laikā skolēni atzina, ka tieši tagad noderētu papildus zināšanas fizikā un mājturībā secinot, ka profesijai un skolai tomēr ir liela saistība.


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante: Dina Brence

Profesija – Ilustrators (17.01.2020)

16.janvārī Liepājas 8.vidusskolā norisinājās Karjeras attīstības atbalsta pasākums ”MANA PROFESIJA…” projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros. Ar profesiju ”ILUSTRATORS” iepazinās 2.A, 2.B un 2.C klašu kolektīvi. Māksliniece Agnese Rudzīte sniedza nelielu teorētisku ieskatu tajā, kas ir ilustrācija un dalījās savā pieredzē. Lielākā nodarbības daļa tika veltīta īpašas grāmatas ”LIEPĀJAI 395” radīšanai, kas tiks pasniegta pašiem autoriem un Liepājas 8.vidusskolas kolektīvam pilsētas svētkos. Saudzējot dabu, no dažādu materiālu – papīrs, audums, plastmasa – atlikumiem tika radīti mākslas darbi, kuros iemūžināta Liepājas sajūta. Nodarbību gaitā no kāda skolēna izskanēja atklāsme: ”Es tagad mīlu mākslu!”, kas pilnībā saskan ar mākslinieces A.Rudzītes pārliecību, ka bērni nav jābaida ar mākslu, bet jāļauj viņiem izbaudīt jaunrades procesu. Skolēni lika lietā savas maņas un apguva, kāda ir māksla un materiāls, no kāda tā top – raupjš, gluds, smalks, trausls, staipīgs, smaržīgs un nepakļāvīgs. Grāmatas Liepājas dzimšanas dienai par godu būs pilnas ar mīļām lietām un vietām pilsētā – protams, pirmajā vietā ir jūra, pludmale, kuģi, Rožu laukums, Lielais dzintars, futbols, Piejūras parks, tirgus…

Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Dina Brence

Foto: Jānis Rudzītis

Metālapstrādes uzņēmuma apmeklējums (06.12.2019)

Turpinot dažādu profesiju iepazīšanu mūsu 11.a un 12.b klases skolēni skolotājas K. Ķipstes pavadībā apmeklēja uzņēmumu Silkeborg Spåntagning, kas ir viens no vadošajiem metālapstrādes uzņēmumiem Dānijā un specializējies virpošanas, frēzēšanas, urbšanas un līdzīgos pakalpojumos.


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante: Dina Brence

Nodarbība “Mana profesija…” (06.12.2019)

Tā kā aptaujās vairākas skolas skolnieces bija izrādījušas interesi par dažādām skaistumkopšanas nozares profesijām, šodien Liepājas 8.vidusskolā projekta 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 8.-12. kl. meitenēm bija iespēja iepazīt manikīres un pedikīres profesijas.
Nodarbības laikā manikīre/pedikīre iepazīstināja skolnieces ar saviem ikdienas pienākumiem, dalījās stāstos par darbu ar klientiem, iepazīstināja ar darba instrumentiem, dažādām higiēnas prasībām un izmaksām. Meitenēm tika arī stāstīts par izglītības iespējām šajās profesijās.
Meitenes atzina, ka nodarbība bija ļoti interesanta, bet ir pārsteigtas par izmaksām un daudzajiem papīriem, kas nepieciešami, lai šajā nozarē strādātu.


Informāciju sagatavoja un fotografēja: D.Brence

Veiksmīgas karjeras ABC (03.12.2019)

Vakar vidusskolēniem bija iespēja piedalīties karjeras nodarbībā “Veiksmīgas karjeras ABC” projekta 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.
Nodarbībā skolēni apguva kā paaugstināt savu personīgo ieguldījumu mērķu sasniegšanai, kā veidot un strukturēt savu domāšanu, lai sava karjeras plāna realizācija būtu pēc iespējas veiksmīgāka, kā arī izprast kādi kritēriji nosaka veiksmi karjerā.
Personības izaugsmes treneris vienkāršā un saprotamā veidā  sniedza skolēniem atbildes uz tādiem jautājumiem, kā: Kas ir karjera un kādu karjeru var saukt par veiksmīgu? Kādi elementi veido veiksmīgu karjeru? Kur slēpjas tās noslēpums, kādēļ vieni to sasniedz viegli un rotaļājoties, savukārt citiem tā ir sarežģīts labirints?  Kā arī skolēni personības trenera vadībā izspēlēja spēles dažādu lietu izpratnes veicināšanai. Personības treneris rosināja skolēnus saskatīt, ka Skola ir ideālākā vieta, kur uzsākt karjeru.

Informāciju sagatavoja un fotografēja: D.Brence

 

Izspēlē savu profesiju (28.11.2019)

Šonedēļ sākumskolā pirmdienas rītu iesākam kopā ar improvizatoriem no KKomandas pasākumā  „Izspēlē savu profesiju”, kura laikā  3. un 4. klašu skolēni iepazina jaunas profesijas un mācījās izprast karjeru. Pasākums notika  projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

78355354

Fotografēja un informāciju sagatavoja Dina Brence

 

 

Kas ir kanisterapeits? (11.11.2019)

20191111_09344711.novembrī 1. klases skolēni iepazinās ar profesiju kanisterapeits projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Šī bija nodarbība kuras laikā tiek sniegta īsa teorētiska informācija par profesiju – kanisterapeits, Bērniem tika stāstīts, ka kanisterapija (suņu terapija) ir dziedināšana saskarsmē ar īpaši selekcionētiem un apmācītiem suņiem kvalificēta terapeita vadībā. Tā var palīdzēt risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un sabiedriskajā jomā, tai sekoja praktiska darbošanās kopā ar suni Alfiju, profesijas demonstrēšana iesaistot skolēnus. Skolēni uzzināja par prasmēm, kas nepieciešamas, lai apgūtu profesiju, kā arī labprāt iesaistījās praktiskajos uzdevumos, lai labāk izprastu profesijas ikdienu.

Fotografēja un informāciju sagatavoja Dina Brence

 

 

Izglītojoša lekcija vecākiem! (04.11.2019)

Aicinām Jūs 6.11.2019 uz izglītojošu koplekciju  „Veiksmīgu attiecību veidošana vecāku bērnu starpā.  „Vecāku shēmas” – biežāk pieļauto kļūdu analīze un padomi savstarpējo attiecību uzlabošanai”

Lektore Dr.paed. Inta Lemešonoka

Lekcija notiks  Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas

aktu zālē plkst. 18.00 – 19.00