Mans izAICINĀJUMS MEDICĪNA (26.04.2023)

21.aprīlī skolēnu interesentu grupa tikās ar  Latvijas Universitātes rezidentūras programmas 4. gada ķirurģijas rezidentu Liepājas Reģionālajā slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā Kārli Tapiņu.

K. Tapiņš ir dzimis un audzis liepājnieks, kurš savas bioloģijas skolotājas un klases audzinātājas iedvesmots mērķtiecīgi devās pretim savam sapnim, kļūt par ārstu. Par to viņš pārliecinājās apmeklējot Ēnu dienu un redzot ķirurgu darbā. Par sevi viņš saka, ka ir loģiski domājošs, empātisks cilvēks un jo sarežģītāk, jo labāk.

Viņa ceļš uz studijām bija sarežģīts, jo labas atzīmes nav garants valsts apmaksātām studijām. Taču mērķtiecība un vēlme sevi īstenot jomā bija spēcīga, kā arī ģimenes atbalsts palīdzēja sasniegt mērķi.

Mācoties Latvijas Universitātē viņš saprata, ka studijas nav vieglas, jo pat pirmajā lekcijā var uzdot pārbaudes darbu un iegūt sliktu vērtējumu. Jaunietim ir jāsaprot, ka ir lietas, kuras ir vienkārši jāiemācās, pasniedzēji ne vienmēr būs atsaucīgi, tāpat ir jānodarbojas ar pētniecību un būs brīži, kad šķiet, tas nav man vai otrādi, “tas ir man!”.

K. Tapiņš aicināja vērst uzmanību uz to, ka noteikti ir jāievāc informācija par studijām un citām niansēm par praksi, lai spētu pieņemt informētu lēmumu. Ārkārtīgi svarīga ir pašiniciatīva, neatlaidība, komunikācija, spēja lūgt palīdzību un veiksme.

Par savām ikdienas gaitām, darbā slimnīcā Kārlis saka, ka ir fiziski grūti, jo daudz jāstāv kājās, operācijas ilgst vairākas stundas un pacienti ir dažādi. Lielākais izaicinājums ir personiskā emocionālā pašsajūta, kad pacients ir smagi slims un nav iespējams palīdzēt. Taču ir svarīgi atrast savu aicinājumu, tad stundas neskaita.

Sakām lielu paldies K. Tapiņam par izAICINĀJUMA pieņemšanu un dalīšanos savā pieredzē un kontaktos, ar kuru palīdzību interesenti varēs nonākt 1 soli tuvāk savam aicinājumam – medicīnai. 

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

Iepazīst AE Partner darbu (26.04.2023)

20.aprīli Liepājas 8. vidusskolas 3. a un 3. b skolēni devās uz uzņēmumu AE Partner, kur noris automatizācijas un vadības sistēmu ražošana.

Mūs sagaidīja uzņēmuma pārstāvji un sapulču zālē tikām iepazīstināti ar uzņēmumu – darbības joma, vērtības, statistiku par nodarbināto cilvēku skaitu ap 66 dažādās profesijās. Interesanti skolēniem šķita inženieri, elektoriekārtu montētāji, IT speciālisti, mārketinga speciālisti un ražošanas vadītāji, jo bija nepieciešams saprast, ko viņi darba un kāda izskatās viņu darba ikdiena uzņēmumā.

Skolēni darbinieku pavadībā iepazina lielāko daļu ražošanas posmu un saprata, ka darbs uzņēmumā noris labā darba vidē, viss ir strukturēts un tiek domāts par darbinieku labsajūtu.

Apkopojot skolēnu viedokli, viennozīmīgi tika secināts, ka skolēniem ir jāredz dažādas darba vietas, lai saprastu vai profesija un darba vide ir piemērota vai nav. Sevišķi skolēni novērtēja uzņēmuma sniegtās iespējas darbiniekiem ārpus darba laika, lai darbinieki varētu pilnveidot sevi.

Sakām lielu paldies visiem AE Partner darbiniekiem, kurus satikām un mārketinga nodaļas vadītājam Raitim Rozem un mārketinga speciālistei Anitai Smilkts par interesanto ekskursiju.

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

(08.04.2023)

KAA aktualitates

“Liepājas Skolēnu dome” apsveica vecāka gadagājuma sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā (14.03.2023)

“Liepājas Skolēnu domi “8. marta pasākumā  pārstāvēja arī Liepājas 8.vidusskolas 9.b klases skolniece Kitija Ruslana Putāne.

Izglītības iespējas (14.03.2023)

LIP - izglitibas iepejas_230323 - horizontals_page-0001

Ēnu diena (14.03.2023)

ED23_plakats_skolas(A4)_page-0001

https://enudiena.lv/ 

Studiju iespējas ASV pēc vidusskolas (28.02.2023)

Studiju iespejas ASV pec vidusskolas

Reģistrācijas anketa

Tiešsaistes konference “PRAKSE. TAVS PITSTOPS VEIKSMĪGAI KARJERAI LAUKOS” (28.02.2023)

Vizualis

Reģistrācijas anketa

E-konferences programma

 

RSU Liepājas filiāle aicina vidusskolēnus uz lekciju un debatēm par emocionālo inteliģenci (28.02.2023)

e-mail Kā uzvarēt ēnu (1)

https://www.rsu.lv/aktualitates/rsu-liepajas-filiale-aicina-vidusskolenus-uz-lekciju-un-debatem-par-emocionalo

Valsts policijas darbs un skolēnu atbildība (23.02.2023)

23.februārī Liepājas 8. vidusskolas 6. klases tikās ar valsts policijas darbiniekiem, lai iepazītu tuvāk Valsts policijas darba ikdienu un iegūtu informāciju par savu atbildību. 

Vienu mācību stundu skolēniem tika stāstīts par viņu pienākumiem un atbildību, lai paši būtu zinoši un justos drošāk par sevi un savu rīcību. Stundas ietvaros Valsts policijas darbinieki skolēniem uzdeva jautājumus par stundas saturu un skolēni varēja iegūt balvas.

Pēc tam skolēni pulcējās skolas pagalmā, lai vērotu kinologus un dienesta suņus darbībā. Kinologi iepazīstināja ar 3 dažādiem dienesta suņiem un katrs no viņiem bija apmācīts veikt citu uzdevumu – meklēt, aizturēt un arī nepieciešamības gadījumā kost. Paralēli sekoja paraugdemonstrējumi dažādām komandām.

Skolēni uzdeva policistiem jautājumus par darbu ar trafarēto un netrafarēto auto, kur un kas ir jāmācās, lai strādātu Valsts policijā, kā arī izmantoja izdevību sēdēt policijas auto, policisti arī iededza bākugunis un atskaņoja dažādus brīdinošos signālus.

Ikdienā skolēni maz aizdomājas par policista darba specifiku un darba apstākļiem, taču pēc stundām skolēni teica atzinīgus vārdus par stundu saturu un piedzīvoto. Savukārt policisti aicināja skolēnus aizdomāties, lai nākotnē viņi varētu veikt to darbu, kuru vēlas un lai skolas laikā paveiktā rīcība nav tam šķērslis.

Sakām lielu paldies Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākajai inspektorei Evai Mangalei par sadarbību un valsts policijas darbiniekiem, kuri piedalījās stundās un ļāva ieskatīties savā darba ikdienā darbā ar dienesta suņiem un strādājot darba auto.

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants