Mans izAICINĀJUMS MEDICĪNA (26.04.2023)

21.aprīlī skolēnu interesentu grupa tikās ar  Latvijas Universitātes rezidentūras programmas 4. gada ķirurģijas rezidentu Liepājas Reģionālajā slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā Kārli Tapiņu.

K. Tapiņš ir dzimis un audzis liepājnieks, kurš savas bioloģijas skolotājas un klases audzinātājas iedvesmots mērķtiecīgi devās pretim savam sapnim, kļūt par ārstu. Par to viņš pārliecinājās apmeklējot Ēnu dienu un redzot ķirurgu darbā. Par sevi viņš saka, ka ir loģiski domājošs, empātisks cilvēks un jo sarežģītāk, jo labāk.

Viņa ceļš uz studijām bija sarežģīts, jo labas atzīmes nav garants valsts apmaksātām studijām. Taču mērķtiecība un vēlme sevi īstenot jomā bija spēcīga, kā arī ģimenes atbalsts palīdzēja sasniegt mērķi.

Mācoties Latvijas Universitātē viņš saprata, ka studijas nav vieglas, jo pat pirmajā lekcijā var uzdot pārbaudes darbu un iegūt sliktu vērtējumu. Jaunietim ir jāsaprot, ka ir lietas, kuras ir vienkārši jāiemācās, pasniedzēji ne vienmēr būs atsaucīgi, tāpat ir jānodarbojas ar pētniecību un būs brīži, kad šķiet, tas nav man vai otrādi, “tas ir man!”.

K. Tapiņš aicināja vērst uzmanību uz to, ka noteikti ir jāievāc informācija par studijām un citām niansēm par praksi, lai spētu pieņemt informētu lēmumu. Ārkārtīgi svarīga ir pašiniciatīva, neatlaidība, komunikācija, spēja lūgt palīdzību un veiksme.

Par savām ikdienas gaitām, darbā slimnīcā Kārlis saka, ka ir fiziski grūti, jo daudz jāstāv kājās, operācijas ilgst vairākas stundas un pacienti ir dažādi. Lielākais izaicinājums ir personiskā emocionālā pašsajūta, kad pacients ir smagi slims un nav iespējams palīdzēt. Taču ir svarīgi atrast savu aicinājumu, tad stundas neskaita.

Sakām lielu paldies K. Tapiņam par izAICINĀJUMA pieņemšanu un dalīšanos savā pieredzē un kontaktos, ar kuru palīdzību interesenti varēs nonākt 1 soli tuvāk savam aicinājumam – medicīnai. 

Informāciju sagatavoja : Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

FacebookTwitter