“Profesijas Latvijas uzņēmumos” (30.05.2019)

28. maija pēcpusdienā 10. un 11. klases skolēniem karjeras projekta 8.3.5. ietvaros bija iespēja apmeklēt “Madara Cosmetics” ražotni Mārupē. Uzņēmumā skolēnus sagaidīja uzņēmuma pārstāve Līga Ozola un iepazīstināja skolēnus ar laboratoriju un ražošanas procesu izvadājot pa ražotni un parādot kā top produkti no formulu izstrādes brīža līdz gatavam produktam. Kopā ar skolēniem pārrunāja ķīmiskajā rūpniecībā nepieciešamo profesiju daudzveidību – ķīmiķis, parfimērs, laborants, kā arī dizainera, mārketinga speciālista, modeļu, fotogrāfu, u.c. speciālistu lomu kosmētikas uzņēmuma darbībā. Kam sekoja praktiskā daļa, kuras laikā skolēniem bija iespēja katram izveidot savu ķermeņa krēmu – papildinot to ar sev tīkamu smaržu. Skolēni atzina, ka šāds uzņēmuma apmeklējums bija negaidīti interesants un ļoti izzinošs.

“Mans talants ir dziedāt” (30.05.2019)

Pateicoties karjeras projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mūsu skolas skolēniem regulāri ir iespēja iepazīt dažādas profesijas un interesantas personības. 27. maijā tikāmies ar mūziķiem: hip hop leģendu Latvijā – OZOLU, kurš iepazīstināja ar savu profesiju un dziedātāju no Liepājas Raivi Bruži. Skolēniem pirms pasākuma bija jāiesniedz dažādi jautājumi par profesiju – kurus pasākuma laikā karjeras konsultante mūziķim uzdeva. Pasākuma laikā skolēniem radās vēl jautājumi- uz kuriem mūziķi labprāt sniedza atbildes. Pasākuma turpinājumā sekoja praktiskā daļa, kuras laikā visiem bija iespēja sadziedāties kopā ar mūziķiem.


Foto: J. Rudzītis

Nodarbība “Profesija – kanisterapeits” (16.04.2019)

2019. gada 11.aprīlī 1. klases skolēni iepazinās ar profesiju kanisterapeits. Cilvēks – kanisterapeits un suns – kanisterapeits projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Šī bija nodarbība kuras laikā tiek sniegta īsa teorētiska informācija par profesiju  kanisterapeits, Bērniem tika stāstīts, ka kanisterapija(suņu terapija) ir dziedināšana saskarsmē ar īpaši selekcionētiem un apmācītiem suņiem kvalificēta terapeita vadībā. Tā var palīdzēt risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un sabiedriskajā jomā, tai sekoja praktiska darbošanās kopā ar suni Alfiju, profesijas demonstrēšana iesaistot skolēnus. 
Nodarbības laikā skolēni uzdeva daudz jautājumu un labprāt iesaistījās diskusijās uz uzdevumos.
Pēc nodarbības gan bērni, gan skolotāji atzina, ka bija ļoti interesanta un bērnu vecumam piemērota nodarbība.

Informāciju sagatavoja: D.Brence

Karjeras nodarbība “Karjeras lēmumu pieņemšana personības izaugsmes aspektā” (10.04.2019)

9. aprīlī mūsu skolā atkārtoti ciemojās lektors Aleksis Daume, kas palīdzēja jauniešiem apzināties savas spējas, talantus un vērtības tā ceļot skolēnu pašnovērtējumu, kas ir būtisks jebkura karjeras lēmuma pieņemšanai.
Lektors iedvesmojoši dalījās skolēniem saprotamos piemēros kā labāk izprast sevi un nebaudīties atšķirties, kas gan motivēja, gan lika pasmaidīt. “Cieni citus un cienīs tevi!”, “Iemācies 100% ieklausīties tajā, ko cilvēki tev saka un velti viņam visu savu uzmanību, tā nav tikai elementāra cieņa, bet arī izcilākais veids kā tiešām sadzirdēt ko no tevis gaida, lai tu būtu labs darbinieks”, ir lietas, kuras atgādināja iedvesmojošais lektors.
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

“Mana karjera” (25.03.2019)

20. martā skolas zālē pulcējās Liepājas 8. vidusskolas 9. – 12. kl. jaunieši un Liepājas internātpamatskolas 7.-9.kl. skolēni ,kas ir ieinteresēti profesijās, kas saistās ar ķīmiju un fiziku. Notika divas nodarbības, kuru laikā skolēni tikās ar ķīmiķi Igoru, kurš šobrīd strādā Zinātnes teātrī un regulāri skolēniem māca fiziku un ķīmiju interesantā veidā. Nodarbības vadītājs dalījās ar informāciju, kur pats apguvis šo profesiju un atklāja daudz darba vietas, kurās ikdienā strādā fiziķi un ķīmiķi, kas skolēnos izraisīja izbrīnu. Jo lielākā daļa pat nenojauta, ka šie profesiju pārstāvji darbojas gan medicīnā, gan farmācijā, gan skaistumkopšanā un pat kino.  
Nodarbības vadītājs stāstīja, ka apgūstot ķīmijas un fizikas nozares profesijas, var strādāt:
1) ķīmijas jomas profesijas -būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorijā; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorijā; pārtikas kvalitātes laboratorijā. Filmu industrijas specefektu laboratorijā.
2) fizikas jomas profesijas -jaunu materiālu izgudrošana un pielietošana būvniecībā; kosmosa materiālu izpētes laboratorijā; elektroierīču testēšanas laboratorijā – elektrības indukcijas ierīces u.c.
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Es būšu pavārs (01.03.2019)

28. februāra vakarā skolā pulcējās 5.-8. klašu skolēni, kas ir ieinteresēti pavāra profesijā.   Karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5. ietvaros notika meistarklase “Es būšu pavārs” kopā ar pavāru Dāvi Veilandu.  Pavārs ne vien stāstīja par saviem ikdienas pienākumiem un darba instrumentiem, bet arī izaicinājumiem un iespējamām karjeras kāpnēm šajā profesijā. Kad bija izrunātas visas teorētiskās lietas, sekoja meistarklase, kurā pavārs kopā ar skolēniem gatavoja veselīgus salātus. Skolēni tika sadalīti komandās – visiem iedotas vienādas izejvielas, no kurām bija jāpagatavo salāti. Pavārs aprunājās ar katru komandu iesakot labākos variantus viņu idejai, kā arī iemācīja dažādus profesijas trikus. Pavārs atzina, ka garšas ziņā visiem izdevās ļoti labi, dažiem arī vizuāli. Skolēni atzina, ka meistarklase bija ļoti interesanta un motivējoša.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Animācijas profesijas (16.10.2018)

12.oktobrī mūsu skolā karjeras attīstības atbalsta projekta Nr. 8.3.5. ietvaros notika 7.nodarbības sākumskolas skolēniem, kurās skolēni iepazina dažādas profesijas animācijā. Nodarbības ietvaros skolēni uzzināja ko dara režisors, animators, scenārists  u.c. šīs nozares pārstāji, kā arī paši iesaistījās pakārtotā animācijas filmas izveides procesā, darbojoties stop motion un zīmētas animācijas tehnikās, praktiski izmēģinot, kā tas notiek praksē, apgūstot kadrēšanas, tēlu, fonu, kustības un filmēšanas pamatus, kas skolēniem ļāva  uztvert animācijas veidošanas kopskatu.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Liepājas Biznesa centra uzņēmumu “Expedit Baltic” apmeklējums (12.10.2018)

10. oktobrī ar 8.a un 9.a klases jauniešiem karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām Liepājas Biznesa centra uzņēmumu ” Expedit Baltic”.
Jaunieši tika laipni uzņemti un iepazīstināti ar uzņēmuma darbību atklājot, ka šis ir Dāņu meitas uzņēmums, kurš ražo veikalu iekārtojumu tādiem veikaliem  kā Lindex, Lauma Lingerie, JYSK u.c. Tā kā Liepājā notiek tieši metāla mēbeļu ražošana – jauniešiem bija iespēja vērot kā no metāla sagataves top stendi, plaukti u.c. lietas, gan vērot vērienīgas uzņēmuma iekārtas, gan redzēt darbībā mehatroniķus, metinātājus, programmētājus, plānotāju, pārdošanas daļas vadītājus u.c. profesiju pārstāvjus. Jaunieši ar interesi vēroja un uzdeva dažādus jautājumus atzīstot, ka ir ļoti interesanti redzēt kā viss notiek ” pa īstam”. Par pārsteigumu jauniešiem nācās uzzināt, cik svarīga loma šajās profesijās ir matemātikai un programmēšanai, ko uzņēmuma vadība arī novēlēja apgūt tiešām labi, parādot arī veidu, kā caur spēlēm un dažādām programmām to var sākt apgūt jau skolas laikā, lai turpmākajā karjeras izvēlē būtu vieglāk – jo mehatronika un tai atvasinātās profesijas būšot neaizstājamas profesijas arī nākotnē.


Informāciju sagatavoja: D.Brence