Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju (13.03.2020)

2020. gada 12. martā Liepājas 8. vidusskolas 6. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties pasākumā “Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju”, kas notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.
Nodarbības laikā tās vadītājs iepazīstināja skolēnus ar būvnieka un arhitekta profesijām, uzdeva jautājumus un skaidroja profesiju atšķirības. Kā arī informēja kā iespējams kļūt par šīs profesijas pārstāvjiem.
Nodarbības turpinājumā sekoja viktorīna par tikko apgūto, atbildot pareizi uz viktorīnas jautājumiem, skolēniem bija iespēja nopelnīt bonusu naudu, par kuru varēja iegādāties materiālus mājas(augstceltnes) būvēšanai.
Praktiskā uzdevuma laikā skolēniem sadalījās komandās pa 3-4 skolēniem un iejutās būvinženiera ādā. Uzdevums bija izgatavot vairākus stāvus augstu celti, kurai jāvar izturēt vētru. Jāizmanto tikai iegādātie materiāli, un jāievēro  būvinženierijas principi- piemēram jumts nevar būt smagāks par mājas pamatiem, mājiņai jābūt vismaz trijām sienām un tml.
Izgatavotās skolēnu mājas noslēgumā tiks testētas ar gaisa plūsmas aparātu, kas skolēnos izraisīja īpašu sajūsmu. Pēc testa nodarbības vadītājs arī lūdza katrai komandai izteikt secinājumus par paveikto.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

FacebookTwitter