IT profesionāļu karjeras izglītības vieslekcija 9. kl. un 12. kl. skolēniem (13.10.2023)

11.oktobrī pie 9. kl. un 12. kl. jauniešiem, lai pastāstītu par sevi un sniegtu ieskatu par IT profesionāļu ikdienā nepieciešamajām prasmēm. Lita Dubrova pavēstīja par sistēmanalītkas prasmēm. L. Dubrova ikdienā nodarbojās ar IT projektu vadību. Darbā ir kā starpnieks starp klientu un programmētāju. Ikdienā ir jāstrādā ar datiem, dokumentiem un jākomunicē ar cilvēkiem. Elands Lauva ir SIA “Visualize” dibinātājs un nodarbojas ar moduļu ēku rasēšanu un veido arhitektūras un interjera 3D vizalizācijas kā arī strādā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā par skolotāju. E. Lauva teica, ka darbs ir pilns ar izaicinājumiem un jāprot rast problēmrisinājumus. Jānis Birznieks strādā uzņēmumā “Blue Schock Race” un nodarbojas ar 3D modelēšanu. Kopumā jauniešiem tika sniegts ieskats par to kādas prasmes ir jāattīsta, ar kādām tehnoloģijām un programmām ir jāstrādā. Lekciju noslēdza Aleksandrs Supruns, kurš kā Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras atbalsta centra (JUKAC) eksperts vēstīja par jauniešu iespējām Liepājā IT jomā, aicinot apsvērt IT jomu kā potenciālo karjeras ceļu.

NVO projekta ietvaros Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde organizē pasākumu “IT profesionāļu karjeras izglītības vieslekciju cikls Liepājas skolu jauniešiem”, kas paredz vieslekciju sēriju Liepājas skolās, kurās IT profesionāļi tiekas ar Liepājas skolu audzēkņiem un dalās savā pieredzē, kā arī pastāsta par konkrētās profesijas ikdienu un nepieciešamajām zināšanām, lai tajā startētu.

Vizītes laikā skolēniem ir iespēja tikties ar jomu profesionāļiem, uzzināt vērtīgu informāciju par pārstāvētās IT profesijas ikdienu, izaicinājumiem, karjeras attīstības iespējām un uzdot interesējošos jautājumus.

Par to lasi arī – https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7118242292036947969/

Informāciju sagatavoja Elīna Tapiņa pedagogs karjeras konsultants

FacebookTwitter