Dalība SEB Skolu vēstnešu atklāšanas pasākumā (23.11.2023)

10. novembrī divas 10.a kl. skolnieces piedalījās SEB Skolu vēstnešu programmas atklāšanā Rīgā.

Par SEB Skolu vēstnešu programmu skolēni saņēma informāciju septembra beigās un pozitīvi var vērtēt skolnieču lēmumu piedalīties. Taču, kas ir SEB Skolu vēstnešu programma?

“Jau trešo gadu SEB banka visās trīs Baltijas valstīs īsteno Skolu vēstnešu programmu, aicinot 10. un 11. klašu skolēnus kļūt par finanšu pratības ekspertiem un vadīt finanšu pratības lekcijas savās skolās. Šogad vēlmi kļūt par skolu vēstnešiem izteica rekordliels jauniešu skaits – gandrīz 350 skolēni (124 – Latvijā, 139 – Lietuvā un 85 – Igaunijā) turpinās apmācību programmas ietvaros.

Sešu mēnešu garās programmas laikā gan SEB bankas, gan arī uzaicinātie eksperti apmācīs skolēnus un sniegs lekcijas ne tikai par finanšu pratību, bet arī par citām pamatprasmēm, piemēram, publisko uzstāšanos, personīgā zīmola veidošanu un komunikāciju sociālajos tīklos.

Skolu vēstnešu programma paredz, ka jaunieši noklausās četras pamatlekcijas – par budžeta plānošanu, pirmajiem soļiem investīciju pasaulē, kiberdrošību, kā arī biznesa uzsākšanas iespējām – un tālāk pēc katras lekcijas dodas to novadīt savās skolās. Par katru novadīto lekciju jaunieši saņem arī punktus, kas programmas beigās palīdzēs noskaidrot un apbalvot pašus aktīvākos vēstnešus.” [1]

Skolnieces dalību programmas atklāšanā vērtē kā ļoti informatīvu, jo uzzināja jaunus faktus par motivāciju, ieguva paņēmienus kā pārvarēt uzstāšanās un publiskās runas bailes. Jau šonedēļ skolnieces tiešsaistē tiksies ar piedalīsies apmācībās par budžeta plānošanu, lai sagatavotu lekciju saviem skolas biedriem.

Sakām lielu paldies mūsu absolventei, iepriekšējai SEB skolu vēstnešu programmas vadītājai Ancei Āboliņai, kura iepriekšējā mācību gadā iedrošināja skolēnus piedalīties, Liepājas Rietumkrasta direktorei Anitai Kuncītei par iedrošinājumu un atbalstu dalībai. Vislielākais paldies skolniecēm par uzdrīkstēšanos un vēlam gūt panākumus daloties savās zināšanās.

[1] SEB Skolu vēstnešu programmā šogad rekordliels dalībnieku skaits. (17.11.2023.). Pieejams: https://www.seb.lv/info/jaunumi/seb-skolu-vestnesu-programma-sogad-rekordliels-dalibnieku-skaits

 

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Elīna Tapiņa

FacebookTwitter